КУРІНЬ
імені козака
ФЕДОРА СКРИПНИЧЕНКА
Опис Герба і Прапора куреня ім. Ф.Скрипниченка
Прапор.
В центрі прапора зображений сокіл у вигляді тризуба, який має три кольори – синій, жовтий і білий – традиційні для української вишивки, крім того синій і жовтий – це колір українського прапору. Білий - тому що символ козаків, хрест, - був білого кольору– традиційна лицарська відзнака. «Соколята» - це назва загону (куреня) школи № 2. Прапор має малиновий фон, бо саме малиновий – це основна барва всіх учасників гри «Джура» (за Положенням).
Герб.
Сокіл міцно тримає емблему Бахмутської загальноосвітньої школи № 2 – школи сприяння здоров’ю, на якій зображене серце в долонях. Сокіл, як справжній боєць – безстрашний і сміливий – готовий завжди ринутися на допомогу і захистити своїх підопічних – своїх козачат-соколят.
Сама емблема «Серце в долонях» - це символ любові, милосердя і добра. Воно обрамлене промінням сонця, яке дає тепло, тепло вчителів, які навчають і виховують своїх учнів. Серця дітей належать школі, а вчителі в свою чергу віддають часточку своїх сердець дітям – ось такий тісний зв’язок.
Кодекс лицарської честі
Кожен учень - це унікальна особистість, він може навчатися за різними методами та у зручному темпі. Школа забезпечує повноцінні методи навчання, які передбачають досягнення високих цілей. Весь персонал школи має бути позитивним прикладом у вихованні таких рис, як ініціативність, незалежність, повага, вдумливість, терпимість, патріотизм.
За визначеним Кодексом лицарської честі учасника Гри, він має бути:
- підготовлений та безкорисливий, простий, ввічливий;
- милосердний, врівноважений, чесний, дисциплінований;
- активний та підприємливий; співчутливий, тактовний;
- відважний і витривалий; скромний, обережний.
ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
- Джура повинен бути прикладом високої моралі й культури та виховувати ці якості в інших.
- Джура повинен з належною повагою і шаною ставитись до своїх викладачів, наставників, старших колег, які допомагають йому зробити перший крок в майбутнє.
- Джура повинен шанобливо, толерантно і доброзичливо ставитися до своїх побратимів.
- Джура у своїй діяльності активно підтримує ідею демократичної організації суспільного життя суверенної України, в центрі якого повинна знаходитися людина.
- Джура повинен поважати права людини і людську гідність.
- Джура у Бахмутській школі № 2 - не лише вихованець, але й активний учасник шкільного життя.
- Джура має постійно дбати про свій зовнішній вигляд.
- Своєю поведінкою джура не може пропагувати звичок шкідливих для здоров'я людини.
- Джура завжди повинен стояти на захисті навколишнього середовища.
- Джура своєю поведінкою повинен бути гідним прикладом для наслідування.
Протокол установчих сходин
Інформаційна картка куреня
Біографічна довідка покровителя куреня
Скрипниченко Федір Тарасович
(06.06.1895, Катеринославська губ., Бахмутський повіт, с. Кодема) - козак 1-го Запорозького імені Тараса Шевченка полку Армії УНР.
Народився у селі Кодема, - Артемівського району (тепер Бахмутська ОТГ Донецької області.) Педагог, інженер, козак ІІ-го Синього полку армії УНР. Під час Першої світової війни у лютому 1915 року в боях за фортецю Осовець, Федора було поранено 2 кулями. Вилікувавшись, знову воював у Карпатах, де був узятий в полон німецькими військами. Перебував у таборах в Німеччині. Згодом в складі 1-ї Синьої дивізії повернувся в Україну. Після розпуску дивізії 27.04.1918 р. виїхав до дому у м. Бахмут. Під час антигетьманського повстання, коли Донбас захопили більшовики, втік на Кубань. Жив у станиці Царській, у родичів. Тут захворів на тиф. Після одужання був мобілізований до Добровольчої армії. Пізніше потрапив до Кубанської дивізії генерал-майора Миколи Бабієва. Під натиском червоних мусив тікати з Кубані. Разом з іншими опинився на пустельному острові Лемнос в Егейському морі. Звідки втік до Греції. Пробув тут два роки. З метою продовжити навчання переїхав до Чехословаччини. Закінчив УГА. Емігрував до США, дотримувався українських республіканських поглядів. Помер 13 вересня 1963 року у місті Расін, штат Вісконсин, США.