Вітаю Вас, Гість

ДЕРЖАВНА ПІДСУМКОВА АТЕСТАЦІЯ-2023

Учні 4-х, 9-х та 11-х класів у 2023 році четвертий рік поспіль звільнені від проходження державної підсумкової атестації (ДПА).

Відповідне рішення закріплене наказом МОН «Про звільнення від проходження державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти, у 2022/2023 навчальному році» та законом «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2023 року».

Державна підсумкова атестація у початковій школі

Планувалось, що в 2022/2023 навчальному році державна підсумкова атестація осіб, які завершують здобуття початкової освіти, проводиться з української мови (оцінювання результатів з української мови та читання), математики та мови національних меншин або корінних народів.

Державна підсумкова атестація у 4 класі проводиться у закладі освіти в письмовій формі.

Строки проведення атестації в 4 класі в закладі освіти затверджує керівник закладу освіти в межах навчального року.

Завдання для проведення ДПА в закладі освіти укладають учителі закладу освіти відповідно до орієнтованих вимог до проведення державної підсумкової атестації учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти у 2022/2023 навчальному році, які затверджує керівник закладу освіти.

Державна підсумкова атестація в основній школі

У 9-х класах державна підсумкова атестація мала бути проведена з трьох предметів:

1. Українська мова.

2. Математика.

3. Третій предмет:

  • для учнів класів з українською мовою навчання, у яких не вивчається мова національної меншини, один із навчальних предметів зі списку: біологія, всесвітня історія, географія, зарубіжна література, іноземна мова (відповідно до освітньої програми закладу освіти), інформатика, історія України, основи правознавства, українська література, фізика, хімія;
  • для учнів класів з навчанням або вивченням мови національної меншини один із навчальних предметів зі списку: біологія, всесвітня історія, географія, література, іноземна мова (відповідно до освітньої програми закладу освіти), інформатика, інтегрований курс «Література», історія України, мова національної меншини, мова корінного народу, основи правознавства, українська література, фізика, хімія.

Третій предмет встановлюється за рішенням педагогічної ради закладу освіти, ухваленим з урахуванням побажань учнів, та затвердженим наказом керівника закладу освіти. Процедуру вибору третього предмета, керуючись чинним в Україні законодавством, а саме статтею 23 та підпунктом 1 частини першої статті 1 Закону України «Про освіту», встановлює заклад освіти.

Заклади загальної середньої освіти самостійно визначають строки проведення державної підсумкової атестації.

Результати атестації не враховуються під час виставлення річних оцінок із навчальних предметів.