Вітаю Вас, Гість

ВСЕУКРАЇНСЬКА ПРОГРАМА МЕНТАЛЬНОГО ЗДОРОВ’Я «ТИ ЯК?»

Уже понад рік у нашій державі триває війна. Збройний конфлікт продовжується, що змушує тисячі сімей прийняти рішення або виїхати на безпечну територію, або залишиться часто без світла, мобільного зв’язку, без доступу до інтернету.

Умови обмеженого доступу можуть викликати в людей відчуття стресу, тривоги та ізольованості. Ці виклики можуть погіршити стан психічного здоров’я та спричинити психологічні проблеми, як-от депресія, тривожні розлади.

На допомогу практичному психологу стають інформаційні технології та цифрові інструменти, які спрямовані на збереження та підтримання психологічного здоров’я учасників освітнього процесу, особливо в умовах обмеженого доступу.

 

#ТИЯК: МОБІЛЬНИЙ ДОДАТОК BETTERME - MENTAL HEALTH

  Що робити, коли зачепило і не відпускає?  Як пережити емоційні бурі?
 
Як слідувати своїм цінностям і не втрачати себе? 

BetterMe: Mental Health – додаток для комплексної турботи про ментальне здоров’я (з лютого 2022 року є безкоштовним для користувачів з України), розробляє план психологічної підтримки для користувача. Є закладки «План», «Дихання», «Цікаве», «Сон», «Звуки». У розділі «Цікаве» подано курси та разові короткі медитації, мікронавчання та моменти усвідомленості.

 

ЯК ДОПОМОГТИ ДИТИНІ БУТИ СТІЙКІШОЮ?

Психіка дитини дивовижна. З одного боку – вразлива до стресів та подразників. З іншого – неймовірно пластична, легше адаптується до обставин, та швидше відновлюється. Завдання дорослого допомагати дитині постійно підлаштовувати свій ментальний приймач під різні обставини. Якщо робити це правильно та змалку, більш імовірно що дитина виросте стійкою та стабільною особистістю.

Звісно, допомогти дитині дорослий може лише тоді, коли сам уміє давати раду своїм емоціям. В аптечці самодопомоги ти знайдеш прості вправи, що допоможуть навчитися регулювати свій емоційний стан, та навчити цьому дитину.

Збірник "Ментальне здоров'я дітей під час війни: поради батькам та опікунам"

 

БАЗОВІ НАВИЧКИ ТУРБОТИ ПРО СЕБЕ ТА ІНШИХ

У стресовій ситуації ми нібито втрачаємо звичні радари та опори, можемо звинувачувати себе та знецінювати свої здобутки. Цей довідник пропонує техніки з допомоги іншим і собі насамперед, бо за будь-яких обставин кисневу маску спершу надягаємо на себе.

Довідник базується на матеріалах ВООЗ та є адаптованим посібником «Базові психосоціальні навички. Довідник для осіб, залучених до реагування на COVID-19».

Збірник "Як подолати надмірний стрес (виклики війни)"

 

 

ТЕХНІКИ САМОДОПОМОГИ ПРИ СТРЕСІ